Ставте запитання в Instagram Ставте запитання в Telegram Ставте запитання в Viber
телефон:
+38 096 999 7891
email:
ture@ture.ua
млинки, угринь, оптимістична, вертеба

екскурсії підземними лабіринтами

коли сяйво ліхтариків запалює бікфордів шнур печерних скарбів

Що таке екскурсія у печері?

| незабутні враження
| чудовий фітнес
| яскрава пригода
| унікальний мікроклімат: +10-11 
0С при відносній вологості повітря 84-99%
| подорож ближче до центру Землі
| вхід у природну часову капсулу

"Печери — це місце, де приховані таємниці в різних науках. Завдяки тому, що в печерах десятки тисячоліть незмінний мікроклімат, немає впливу сонця, дощу, снігу та інших природних стихій, та й тому, що до наших часів печери рідко відвідувались, в них зберігаються речі, які не могли  б зберегтися на поверхні."

Із книги "Підземний дивосвіт Тернопілля"

печера МЛИНКИ

с. Залісся Чортківський р-н Тернопільська обл.

тривалість: 3 год
характер: спортивний; складність маршруту коригується залежно від підготовки та побажань групи; потребує задовільної фізичної підготовки

Можемо пройти базовий маршрут "Північний" (та вже тут кілька простих розпор покажуть справжній характер Млинків) або обрати будь-який інший, що буде до душі групі. 

Адже у Млинках — безліч цікавих місць, вузьких лазів, химерних натічних форм і фантастичних плафонів. Завжди знайдеться щілина, у якій ви ще не бували. Загальна довжина відкритих ходів становить понад 50 км.

Окрім споглядання фантастичної underground-архітектури, займемось спелеойогою та спелеофітнесом. Адже щоб побачити найцікавіші "експонати" підземних музеїв, доведеться-таки повправлятися у гнучкості, постояти у планці й добряче напружити м'язи.

печера УГРИНЬ

с. Угринь Чортківський р-н Тернопільська обл.

тривалість: до 2 год
характер: спортивний; складність маршруту коригується залежно від підготовки та побажань групи; потребує задовільної фізичної підготовки

Печера Угринська відкрита ще 1934 р. Розташована недалеко від Млинківської: на відстані десь 1,5 км.

Загальна довжина становить 2120 м. 

Чимало ділянок Угрині сильно зволожені. Назви ходів добре передають архітектурні особливості печери: Прес, Лисячий, Чорна Діра, Прокатний Стан.

На вас чекають вузькі горизонтальні тріщини, великі брили та багатоярусні лабіринти. 

Чистим із Угрині не вийдеш — справжній гардкор для допитливих спелеомандрівників.

печера ОПТИМІСТИЧНА

с. Королівка Борщівський р-н Тернопільська обл.

тривалість: від 2 год
характер: ознайомчий маршрут для сімейного відпочинку 

Пізнавальні екскурсії у найдовшій гіпсовій печері світу будуть цікаві навіть дітям. Це прекрасний варіант активного сімейного відпочинку.

Ви пройдетесь вхідним районом (закартографована протяжність ходів, що залягають на глибині 20 м від поверхні, становить понад 260 км), побачите унікальні глиняні скульптури, побуваєте у першому печерному таборі.

Підземний музей в Оптимістичній – унікальний. Це альтернативна експозиція, яка стала прикладом для природознавчих та мінералогічних музеїв, оскільки вдалося представити “експонати”, не руйнуючи цілісність і крихкість підземного світу, без транспортування на поверхню печерних утворень і печерної краси.

печера ВЕРТЕБА

с. Більче-Золоте Борщівський р-н Тернопільська обл.

тривалість: до 1 год
характер: пізнавальна екскурсія у підземному музеї, що не потребує спеціального спорядження та одягу

Розташована на березі р. Серет, печера Вертеба має цінність не лише для спелеологів, а й важлива у світовому форматі як місце непересічної археологічної знахідки.

Ще у XIX ст. тут виявлено безліч речей доби неоліту: понад 300 цілих посудин, більше 35 тисяч керамічних та глиняних фрагментів, вироби та знаряддя з кісток, рогів та каменю. Зараз Вертеба — єдиний у Європі підземний музей Трипільської культури. 

Структура Вертеби різниться від усіх інших печер Поділля: просторий зал й галереї, розділені перегородками. Тут легко рухатися на повен зріст. Тож екскурсія виходить за характером музейною, а не спортивною (як у Млинках чи Угрині).

фото з сайту optymistychna.com

step-by-step інструкція

як усе відбувається?

NotaBene У Вертебі немає потреби у спеціальному одязі та спорядженні. Тут усе відбувається як в археологічному музеї, лише трохи ближче до земного ядра. =) Тож інструкція стосується екскурсій у Млинках, Угрині та Оптимістичній.


Збирайте друзів, колег та рідних, обирайте печеру й приїздіть власним авто чи замовляйте транспортування у нас (розташування печер Млинки, Угринь, Вертеба та Оптимістична див. на МАПІ нижче).

Попереднього узгодження потребують послуги харчування та проживання, якщо ви маєте намір затриматись на кілька днів, щоб краще вивчити підземні лабіринти. 

Щоб отримати все й одразу, замовляйте КОМПЛЕКСНІ ПРОГРАМИ печерами Тернопілля.

Одягаємо зручний й легкий спортивний одяг. Добираємо трохи більшого ніж зазвичай розміру комбінезон, щоб не заважав вільно рухатись (надаємо напрокат). Адже Млинки, Угринь та Оптимістична — печери спортивного характеру й не завжди вдасться перебувати у вертикальному положенні, часом і навкарачки. =)

Взуваємо комфортні кеди чи кроси, що добре прилягають до ноги й мають гнучку не слизьку підошву.

Для захисту голови й рук від бруду та задля запобігання дрібним пошкодженням беремо бандану чи баф, а також рукавички з тканини.

Перевіряємо справність налобних ліхтариків (якщо не маєте власного, можна взяти напрокат). В Оптимістичній обов'язковим елементом екскурсії є шолом, який надається напрокат.

Уважно слухаємо на чітко дотримуємось правил безпеки та перебування у печері, що їх оголошує гід. Адже печера — місце надзвичайної краси ПІД ЗЕМЛЕЮ з протяжністю ходів, що вимірюється щонайменше кілометрами (а частіше десятками чи й сотнями кілометрів). Тож не варто зловживати гостинністю підземних лабіринтів. Згідно із печерним кодексом, ми нічого не залишаємо в печері й нічого звідти не виносимо, крім вражень, фото й бажання повернутись. =)

Рівень спортивності екскурсії залежить від віку, фізичної форми, досвіду й бажання учасників. Гід запропонує найкращий саме для вашої команди варіант маршруту.

перелік необхідного спорядження

щоб комфортно почуватись під час підземної екскурсії
у Млинках, Угрині та Оптимістичній, звіртеся із check-list

одяг

Зручний та легкий, на який одягають комбінезон (прокат). 

ліхтарик

Налобний ліхтарик (можна взяти напрокат) і додаткові батарейки.

взуття

На ґумовій підошві, що добре сидить на нозі. Наприклад, кеди.

захисні елементи

Подбайте про бандану/баф, рукавички. Налокітники та наколінники — опційно.

радо відповімо на усі запитання

контакти